Kategorie příspěvků


 

Příspěvky


Autor: Eva Hodboďová RssIcon
Od Eva Hodboďová dne 15.2.2019 10:01
V níže uvedených souborech naleznete výsledky krajských kol soutěží a přehlídek vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro školní rok 2018/2019, které garantuje odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje:

 

Fyzikální olympiáda kategorie A (soutěží žáci 4. ročníků střední školy) - výsledky krajského kola konaného dne 23. ledna 2019.

 

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Trvalý odkaz pokračování »
Od Eva Hodboďová dne 15.2.2019 9:58

Odborový svaz novinářů a pracovníků médií vyhlásilo pro žáky středních škol soutěž o nejispirativnější studenstský časopis. Tato soutěž je určena pro časopisy vycházející na středních školách, je rozdělena do dvou kategorií - tištěný časopis a E-časopis a uzávěrka přihlášek je již 28. února 2019. Pokud jste ještě svůj časopis do soutěže nepřihlásili, můžete tak učinit vyplněním a odesláním přihlášky, kterou si můžete stáhnout z webových stránek:

ve formátu .doc  nebo ve formátu .pdf. Další informace najdete na stránce soutěže ZDE.

 

Od Eva Hodboďová dne 1.2.2019 12:03

Obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Českého telekomunikačního úřadu a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA, vyhlašuje 11. ročník soutěže spočívající v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež zaměřeného na testování výrobků a služeb. Soutěž je určená kolektivům žáků a studentů všech typů středních škol a odborných učilišť a vyšších odborných škol. Doručení soutěžních časopisů je nezbytné zajistit na adresu: dTest, o.p.s., Černomořská 419/10, 101 00 Praha 10 - Vršovice, nejpozději do 15. května 2019. U soutěžních časopisů bude odborná porota hodnotit nápad, odbornost, vzhled a celkový dojem časopisu. Kompletní podmínky a organizace soutěže naleznete ve vyhlášení ZDE.

Motto soutěže: Kdo chce nakupovat bezpečné a kvalitní výrobky a služby, měl by být schopný si k nim informace najít, ověřit a využít.

Od Eva Hodboďová dne 23.1.2019 8:26
V rámci třetího ročníku Programu vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Libereckém  kraji připravuje Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET ve spolupráci s Libereckým krajem, Nadací Jablotron a dalšími subjekty krajské kolo III. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Libereckém kraji. Krajské kolo se uskuteční 19. března 2019 v multimediálním sále budovy Libereckého kraje. Přihlášení do soutěže je otevřeno na stránkách www.amavet.cz.

Po dohodě s organizátory největší a nejprestižnější světové soutěže Intel ISEF dochází ke změně v kategorii Středoškolák, kde se tři nejlepší autoři národního finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET zúčastní soutěže Intel ISEF v arizonském Phoenixu ještě letos od 12. do 17. května.

Výstavní postery pro zájemce je možné si vyzvednout na krajském úřadě (U Jezu 642/2a, Liberec) na odboru školství od 1. února 2019, kontakt Eva Hodboďová, kancelář 923.

800x600 Normal 0 21...
Od Eva Hodboďová dne 23.1.2019 8:24

Dům dětí a mládeže Český Krumlov vyhlašuje při konání sjezdu Spolku sběratelů a přátel Exlibris v roce 2019 v Českém Krumlově mezinárodní dětskou a studentskou grafickou výtvarnou soutěž na téma "Český Krumlov Rožmberkové - stavby, řemesla a tradice". Soutěž je otevřená pro děti a mládež ve věku 9 až 26 z celého světa. Podmínky účasti, rozpis kategorií a další důležité informace k soutěži naleznou autoři grafických listů a zájemci o účast v propozicích. Příjem výtvarných prací bude ukončen 31. 05. 2019. Podmínkou účasti je vyplnění a společně s výtvarnými pracemi odeslání PŘIHLÁŠKY na adresu vyhlašovatele.

Propagační knížka EXLIBRIS - řemeslo pro děti.

Od Eva Hodboďová dne 15.1.2019 8:51

Mezinárodní literární soutěže BOSAKOVA ŠKOLA 2019, vyhlášené v listopadu 2018 na téma "Poutavá, kreativní a zajímavá esej o mojí škole", se mohou zúčastnit žáci základních a středních škol včetně gymnázií, kteří uspěli ve školním kole soutěže a zašlou svůj literární příspěvek a závaznou přihlášku do 21. ledna 2019 na adresu info@bosak.sk. Podrobné informace k projektu naleznete v propozicích.

Záštitu nad soutěží převzal předseda vlády Slovenské republiky Peter Pellegrini.

Od Eva Hodboďová dne 8.1.2019 10:42
V přiložených souborech naleznete kompletní přehled okresních a krajských kol soutěží a přehlídek vyhlášených a finančně podporovaných MŠMT pro školní rok 2018/2019, které garantuje odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu a které realizují školy a školská zařízení kraje. V souborech jsou rovněž uvedena místa konání,podmínky postupu a kontaky na osoby zajišťující přípravu postupových kol. O případných změnách budou školy včas informovány.

Soubory s termíny okresních a krajských kol předmětových soutěží:

Okresní kola pro okres Česká Lípa, webové stránky DDM Libertin

Okresní kola pro okres Jablonec nad Nisou, webové stránky DDD Vikýř

Okresní kola pro okres Liberec,...
Od Eva Hodboďová dne 1.11.2018 8:07
V níže uvedených souborech naleznete podrobné propozice předmětových olympiád a uměleckých soutěží vyhlášených MŠMT pro školní rok 2018/2019. Organizaci postupových kol vybraných soutěží v rámci kraje garantuje odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Libereckého kraje:

fyzikální olympiáda 60. ročník

matematická olympiáda 68. ročník

chemická olympiáda 55. ročník

biologická olympiáda, 53. ročník, oficiální stránky BiO

dějepisná olympiáda 48. ročník

olympiáda v českém jazyce...
Od Eva Hodboďová dne 1.11.2018 8:06

Organizace ProStředoškoláky pořádající soutěž Středoškolák roku (dříve Nejaktivnější středoškolák)  připravuje na 15. listopad 2018 v prostorách kina Dlabačov na Praze 6 celodenní studentskou konferenci Free Spirit. V průběhu konference bude účastníkům představena kompletní databáze mimoškolních aktivit v ČR, sesbíraných za poslední 3 roky soutěže. Zájemci z řad žáků a pedagogů středních škol se k účasti na konferenci mohou přihlásit prostřednictvím stránek soutěže www.prostredoskolaky.cz/freespirit.

Od Eva Hodboďová dne 1.11.2018 7:52
Startuje nový ročník celostátní soutěže ANIMÁG Kroměříž 2019. Do uzávěrky 31. března 2019 můžete vymýšlet, kreslit, vystřihovat, modelovat a políčko po políčku snímat -  až vznikne krátký animovaný film (max. 4 minuty). Účastnit se mohou mladí tvůrci ve věku od 6 do 19 let. Informace k soutěži naleznete v přiloženém souboru ZDE.

Trvalý odkaz pokračování »