Kategorie příspěvků


 

Příspěvky


Autor: Ing Vladimíra Bártlová RssIcon
Od Vladimíra Bártlová dne 9.1.2019 16:35
Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Trvalý odkaz pokračování »
Od Vladimíra Bártlová dne 18.10.2018 21:40
Ve čtvrtek 18. října 2018 srdečně zvemevšechny zájemce z řad žáků základních škol a jejich rodiče, pedagogy a výchovné poradce, aby navštívili naši školu a seznámili se podrobně s jejím fungováním.

Na základě osobní návštěvy si lze vytvořit ucelenou představu o studiu jak uměleckých oborů (Design skla, Produktový design), tak oborů ryze technických (Aplikovaná chemie, Technologie skla) - a to včetně získání detailních informací k přijímacímu řízení nebo možnostech získání stipendia. Pedagogové a studenti sklářské školy budou návštěvníkům k dispozici od 8 do 16 hodin.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times...
Od Vladimíra Bártlová dne 8.12.2017 11:28
Srdečně zveme na středu 7. února 2018 všechny zájemce z řad žáků základních škol a jejich rodiče, pedagogy a výchovné poradce z místních i okolních škol, aby školu navštívili a seznámili se podrobně s fungováním technické větve naší školy. Na základě osobní návštěvy si lze vytvořit ucelenou představu o studiu ryze technických (Aplikovaná chemie, Technologie skla). Návštěvu uměleckých oborů doporučujeme zájemcům i z 8. ročníku ZŠ. Uchazeči získají detailní informace k přijímacímu řízení nebo možnostem získání stipendia, seznámí se s koncepcí výuky, prohlédnou si moderně vybavené laboratoře. Informovat budem také o možnostech následného uplatnění v praxi nebo vysokých školách. Pedagogové a studenti sklářské školy budou návštěvníkům k dispozici od 8 do 16 hodin.

V současné době je železnobrodská sklářská škola jedinou institucí v ČR, která nabízí obor Technologie skla podpořený finančním stipendiem. Zároveň škola nabízí jako jediná v Libereckém kraji atraktivní obor Aplikovaná chemie se zaměřením - Analytická...
Od Vladimíra Bártlová dne 25.2.2017 12:53
Ředitel školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení s talentovou zkouškou pro maturitní obor 82-41-M/13 Výtvarné zpracování skla a světelných objektů na úterý 14. března 2017. Přihlášky zasílejte do pátku 3. března 2017.  Po prvním kole zbyvá 6 volných míst.

Ředitel Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení s talentovou zkouškou pro maturitní obor 82-41-M/13 Výtvarné zpracování skla a světelných objektů na úterý 14. března 2017. Přihlášky zasílejte do pátku 3. března 2017.  Po prvním kole zbyvá ještě 6 volných míst.

Od Vladimíra Bártlová dne 6.2.2017 9:21
V lednu 2017 proběhla již druhá exkurze žáků 2. ročníku oboru Produktový design ve firmě ZTVZ a.s. ve Velkých Hamrech, která se školou dlouhodobě spolupracuje. Majitel firmy, pan Zdislav Zítek, nabídl škole spolupráci své firmy při realizaci klauzurních prací zaměřených na dřevo. Rovněž letošní téma "Studentský pokoj" vzniklo z jeho podnětu. Majitel firmy vyhlásil pro studenty soutěž na toto téma s věcnou cenou pro vítězný návrh v hodnotě 5.000,- Kč a realizaci návrhu. Studenti v rámci dílenské práce realizují jen konkrétní prvek na toto téma. Ve firmě se budou dělat technicky náročné výrobní operace, které nejsme schopni v naší školní dílně provést sami. Jedná se především o využití pětiosé CNC frézy při řezání přesných tvarů v oblouku či křivce a frézování. Druhou spolupracující firmou je Chomutovská firma CHPS s.r.o. , která nabídla spolupráci ateliéru Produktového designu při realizaci klauzurních prací v oboru kov. Téma spolupráce "IN/OUT DESIGN" vzniklo z podnětu firmy a je zadáno formou soutěže s finanční...
Od Vladimíra Bártlová dne 12.12.2016 14:35

Pavilon skla v Klatovech ve spolupráci s naší školou připravil pro adventní, vánoční a povánoční dny výstavu „Skleněné Vánoce“. Od 5. prosince 2016 do konce ledna 2017 budou v tomto prestižním výstavním prostoru vystaveny originální skleněné betlémy, které vznikaly v několika předchozích letech jako ročníkové práce. Návštěvníci Západních Čech tak mají skvělou příležitost seznámit se skleněnými železnobrodskými figurkami v originálním podání studentských prací od návrhu až po finální realizaci.

 

Od Vladimíra Bártlová dne 9.10.2016 18:19
Ve čtvrtek 20. října 2016 se v železnobrodské sklářské škole koná Den otevřených dveří. Srdečně zveme všechny zájemce z řad žáků základních škol a jejich rodiče, pedagogy a výchovné poradce z místních i okolních škol, aby školu navštívili a seznámili se podrobně s jejím fungováním.

Na základě osobní návštěvy si lze vytvořit ucelenou představu o studiu jak uměleckých oborů (Design skla, Produktový design), tak oborů ryze technických (Aplikovaná chemie, Technologie skla) – a to včetně získání detailních informací k přijímacímu řízení nebo možnostem získání stipendia. Pedagogové a studenti sklářské školy budou návštěvníkům k dispozici od 8 do 16 hodin.

Obor Technologie skla nabízíme po několikaleté odmlce na základě zvýšeného zájmu a potřeb sklářského průmyslu v jabloneckém regionu. Tento obor je finančně podporován KÚ Liberec a firmou Preciosa a. s., která je jedním ze zdejších důležitých zaměstnavatelů a má o absolventy velký zájem. Informovat budeme také o možnostech následného uplatnění...