Kategorie příspěvků


 

Příspěvky


Autor: Jana Holubová RssIcon
Od Jana Holubová dne 7.1.2019 8:22

Zveme Vás na "Den otevřených dveří" na Střední průmyslovou školu technickou v Jablonci nad Nisou, Belgická 4852, ve středu 30. 1. 2019 od 9:00 do 17:00 hodin. Více informací na www.spstjbc.cz. Těší se na Vás vedení školy, pedagogové a žáci, kteří se stanou Vašimi průvodci.

Od Jana Holubová dne 1.11.2018 16:19

Zveme Vás na "Dny otevřených dveří" na Střední průmyslovou školu technickou v Jablonci nad Nisou, Belgická 4852 ve dnech 21. 11. 2018 a 30. 1. 2019 od 9:00 do 17:00 hodin. Více informací na www.spstjbc.cz. Těší se na Vás vedení školy, pedagogové a žáci, kteří se stanou Vašimi průvodci.

Od Jana Holubová dne 13.4.2018 8:59
Zástupci ÚKN spolu s generálním ředitelem společnosti AGC Automotive Czech, panem Luďkem Steklým, dnes předali symbolické šeky vítězným školám v soutěži Technowizz. Gratulujeme Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Chomutov a Střední průmyslová škola technická, Jablonec nad Nisou ke skvělým projektům a výhře! (příspěvek z Facebooku od Ústecké komunitní nadace, ve kterém byla naše škola označena)
Od Jana Holubová dne 5.4.2018 7:01

V pátek 23. 3. 2018 navštívili žáci SPŠT veletrh AMPER v Brně, který je považován za největší veletrh elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Součástí veletrhu je i doprovodný program tvořený odbornými konferencemi, semináři, školeními a workshopy na aktuální oborová témata. Veletrh se také pravidelně věnuje tématu elektromobility v rámci doprovodného programu AMPER Motion.

Od Jana Holubová dne 5.4.2018 6:55

Soutěž Technowizz pořádá Ústecká komunitní nadace ve spolupráci s firmou AGC, s. r. o. a odstartovala již v říjnu, kdy žáci navštívili firmu AGC, s. r. o. a mohli si vybrat z 5 zlepšujících projektů. Naši žáci si vybrali 2 projekty: Elektrické ovládání posuvu kamery pro kontrolu prasklého síta a Návrh zařízení kontroly konektoru pro napájení. 

V úterý 20. března byli žáci obhájit své projekty před komisí složenou ze zaměstnanců firmy
AGC, s. r. o. a měli tak jedinečnou možnost vyzkoušet si obdobu obhajoby maturitní práce. Výsledky soutěže budou známy do konce března. 

Děkujeme žákům 4. ročníku Vítu Nesvatbovi, Veronice Netušilové, Miroslavu Špringerovi a Medardu Vackovi a také odborným garantům Ing. Jiřímu Kočímu a Tomáši Vackovi za reprezentaci školy.

Od Jana Holubová dne 5.4.2018 6:55

Ve čtvrtek 22. března 2018 proběhlo v budově krajského úřadu Libereckého kraje krajské kolo soutěže vědeckých a technických projektů. 
Střední průmyslovou školu technickou na soutěži úspěšně reprezentovali, v kategorii středoškolák, tito žáci: Veronika Netušilová s projektem Setrvačnost lidského oka, Vít Nesvatba s projektem Robotické frézování a Jiří Kočí s projektem Bezdrátové nabíjení elektromobilu. Za svou úspěšnou reprezentaci se spolu s žáky jiných škol podívají do Francie. Jiří Kočí navíc postoupil do celostátního kola. 

Od Jana Holubová dne 13.3.2018 11:27
Jablonec n. N. - Studentům v Jablonci přednášel odborník z Ústavu jaderného výzkumu. Dvě hodiny si zpestřili také vlastním praktickým měřením radioaktivity a dalšími fyzikálními pokusy. Do pokusu při přednášce Energie - budoucnost lidstva se pustil Martin Jurásek a Tomáš Stránský ze třídy M2C. Na technických školách zpestřují středoškolákům výuku fyziky. S tématem Energie - budoucnost lidstva přijel z Ústavu jaderného výzkumu (ÚJV) v Řeži Adam Kecek na Střední průmyslovou školu technickou v Jablonci.Jedním z hlavních cílů přednášek je kromě prohlubování znalostí z fyziky, také motivace dětí ke studiu na technických školách. Energetika se bez nové koncepce a mladých odborníků neobejde. Na pracovním trhu v technických profesích nejméně sto tisíc kvalifikovaných lidí.

...