Kategorie příspěvků


 

Podpora odborného vzdělávání


RssIcon
Od Jana Holubová dne 13.3.2018 11:27
Jablonec n. N. - Studentům v Jablonci přednášel odborník z Ústavu jaderného výzkumu. Dvě hodiny si zpestřili také vlastním praktickým měřením radioaktivity a dalšími fyzikálními pokusy. Do pokusu při přednášce Energie - budoucnost lidstva se pustil Martin Jurásek a Tomáš Stránský ze třídy M2C. Na technických školách zpestřují středoškolákům výuku fyziky. S tématem Energie - budoucnost lidstva přijel z Ústavu jaderného výzkumu (ÚJV) v Řeži Adam Kecek na Střední průmyslovou školu technickou v Jablonci.Jedním z hlavních cílů přednášek je kromě prohlubování znalostí z fyziky, také motivace dětí ke studiu na technických školách. Energetika se bez nové koncepce a mladých odborníků neobejde. Na pracovním trhu v technických profesích nejméně sto tisíc kvalifikovaných lidí.

...
Od Daniel Blaškovič dne 12.3.2018 9:44

  Firma HOPE Studio nabízí unikátní projekt - kroužek, kde žákům ukazujeme, že jsou i jiné možnosti trávení volného času než jen na počítači a mobilním telefonu. 

Pod vedením profesionálních lektorů vás provedeme světem deskových a karetních her od českých i světových autorů a vydavatelství.  Naučíme vás pracovat s 3D tiskárnami a programem na 3D tisk společně s firmou VOPLASTO a mnoho dalších aktivit spojené např. s Krajskou vědeckou knihovnou, Severočeským muzeem nebo herním světem Jotunheim.

Neváhejte nás kontaktovat a zjistit více informací na mailu : daniel.blaskovic@hopestudio.cz

Daniel Blaškovič - vedení firmy HOPE Studio

 

Od Eva Hodboďová dne 8.3.2018 9:53
Dovolujeme si pozvat vedení, pedagogy a žáky základních a středních škol Libereckého kraje na krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Libereckém kraji, v rámci kterého bude více jak 30 žáků základních a středních škol prezentovat své vědecké projekty na zajímavá, rozmanitá témata. V průběhu akce se budete moci od žáků středních škol dozvědět více například o bezdrátovém nabíjení elektromobilu, letech do vesmíru nebo hvězdách, od žáků základních škol pak o automatickém zalévání rostlin, citech rostlin nebo jak pěčovat o psa s diabetem. Akce se uskuteční ve čtvrtek 22. března 2018 od 10 hodin v sídle Libereckého kraje.

Pro autory projektů je připravena odborná stáž do Francie a vítězné projekty v kategorii "středoškolák" mají možnost postoupit do národního kola soutěže EXPO SCIENCE AMAVET, případně mohou být nominované na prestižní zahraniční soutěže.

Pořadatelem Festivalu vědy a techniky pro děti a mládeže v Libereckém kraji je Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET a Liberecký...
Od Pavlína Hublová dne 27.2.2018 14:44
 logo-nuv

Nový newsletter Metodického portálu RVP.CZ číslo 3, březen/2018

Zapište si do kalendáře termíny online setkání od 20:00 (není-li uvedeno jinak) kalendar 6. 3. 2018, Jak na rozvoj podnikavosti ve škole

Lektoři Kateřina Lichtenberková a Lukáš Hula nám shrnou,...
Od Eva Hodboďová dne 26.2.2018 16:53
Resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti pořádá v rámci projektu Program vytváření a rozvíjení zájmu žáků o vědecké a technické obory v Libereckém kraji metodickou, informativní cestu pro žáky a pedagogy základních a všech typů středních škol Libereckého kraje na krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji dne 9. března 2018. Doprava žáků a pedagogů bude na festival zajištěna společným autobusem ze zastávkových míst: Česká Lípa, Liberec, Turnov. Nástupní časy budou upraveny a včas oznámeny podle počtu přihlášek.

Zájemci se mohou přihlašovat do 7. března 2018 u kontaktní osoby: Eva Hodboďová, email: eva.hodbodova@kraj-lbc.cz, tel. 739 541 550.

Účastníci "výpravy" budou mít jedinečnou možnost získat inspiraci pro zpracování vlastního projektu. V krajském kole v Pardubicích bude prezentovat 200 žáků více než 120 projektů z nejrůznějších vědeckých a technických oborů. Součástí festivalu je celostátní robotická soutěž Robo RAVE, ve které se představí...
Od Miroslav Šourek dne 7.2.2018 15:21
Výběr správného oboru je důležitý. Liberecký kraj v rámci stipendijního programu podporuje obory, o jejichž absolventy je na trhu práce zájem. Takový obor můžeš studovat i Ty. Spoty dětské televize Ti ukážou, co se v některých oborech můžeš naučit. 

 

 

 

 

...
Od Miroslav Šourek dne 6.2.2018 13:53

Liberecký kraj poskytuje studentům vybraných oborů středních škol prospěchová a motivační stipendia. Touto cestou bychom chtěli žáky informovat o podmínkách, týkající se tohoto programu. Dozvíte se zde: Jaké obory jsou podporovány? Kteří zaměstnavatelé se zapojili do programu? Jakou školu navštěvovat? Co musím splnit, abych dostal stipendium? Je zde vše, co by Vás mohlo zajímat.

 

 

 

Od Vladimíra Bártlová dne 8.12.2017 11:28
Srdečně zveme na středu 7. února 2018 všechny zájemce z řad žáků základních škol a jejich rodiče, pedagogy a výchovné poradce z místních i okolních škol, aby školu navštívili a seznámili se podrobně s fungováním technické větve naší školy. Na základě osobní návštěvy si lze vytvořit ucelenou představu o studiu ryze technických (Aplikovaná chemie, Technologie skla). Návštěvu uměleckých oborů doporučujeme zájemcům i z 8. ročníku ZŠ. Uchazeči získají detailní informace k přijímacímu řízení nebo možnostem získání stipendia, seznámí se s koncepcí výuky, prohlédnou si moderně vybavené laboratoře. Informovat budem také o možnostech následného uplatnění v praxi nebo vysokých školách. Pedagogové a studenti sklářské školy budou návštěvníkům k dispozici od 8 do 16 hodin.

V současné době je železnobrodská sklářská škola jedinou institucí v ČR, která nabízí obor Technologie skla podpořený finančním stipendiem. Zároveň škola nabízí jako jediná v Libereckém kraji atraktivní obor Aplikovaná chemie se zaměřením - Analytická...
Od Helena Černá dne 20.11.2017 13:42

Všechny srdečně zveme na dny otevřených dveří SŠŘS v Jablonci nad Nisou, které se konají 23. 11. 2017 a 18. 1. 2018 vždy od 9.00 do 16.00 na těchto adresách:

Smetanova 66, Jablonec nad Nisou - budova teoretického vyučování

Podhorská 348/54 - dílny oboru Zlatník a klenotník, Výrobce bižuterie a dekorativních předmětů, Bižuterní výroba

náměstí 3. května v Železném Brodě (budova radnice B) - dílny oboru Sklář - výrobce a zušlechťovatel skla

více na www.sosjbc.cz

Od Jana Holubová dne 16.11.2017 14:28

Zveme Vás na "Den otevřených dveří" na naší Střední průmyslovou školu technickou v Jablonci nad Nisou, Belgická 4852 dne 22. 11. 2017 od 9:00 do 17:00 hodin. Více informací na www.spstjbc.cz. Těší se na Vás vedení školy, pedagogové a žáci školy, kteří se stanou Vašimi průvodci.