Kategorie příspěvků


 

Příklady dobré praxe


RssIcon
Od Eva Dušková dne 14.5.2019 14:07
 

 

Nejlepší česká učitelka chce předcházet tomu, aby děti vnímaly školu jako bojiště 

 

Loni vyhrála Global Teacher Prize, mezinárodní soutěž pro inspirující pedagogy, a byla nominována v anketě o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Učit děti ji baví, říká, že je to ještě lepší, než kdy čekala. Mgr. Kateřina Vrtišková působí ve školství přes dvacet let, v současné době se věnuje prvostupňovým dětem v Jílové u Prahy na základní škole.

V Liberci bude nejinspirativnější česká učitelka roku 2018 hovořit s místními pedagogy v pondělí 3. 6. 2019 od 13 do 15:30 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje, ve 3. patře, v místnosti 326a. Tématem bude stručná ochutnávka konceptu, který poskytuje učitelům nástroje k řešení konfliktů, ke vhodným reakcím ve vypjatějších i běžných emočních situacích a také k posílení přirozené autority před žáky, rodiči i kolegy.

Setkání je začleněno do metodického centra...
Od Alena Boukalová dne 28.3.2019 20:46

Šance zvířatům, z. s., nabízí semináře pro žáky a studenty ZŠ, SOU a SŠ v Libereckém kraji - vhodné nejen pro zpestření výuky přírodopisu (biologie), občanské nauky apod.

Bližší informace v příloze. Neváhejte, nabídka je omezená!

www.edulk.cz/LinkClick.aspx

 

 

 

Od Jana Štefková dne 20.3.2019 13:31
 

Realizační tým projektu Strategické plánování rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje (KAP LK) pořádá 3. ročník odborné konference s doprovodnou výstavou Technologie do škol. Akce se uskuteční 24. 4. 2019 od 8:30 do 14:30 hodin v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje.

V letošním ročníku se můžete těšit na zajímavé informace i praktické ukázky. Načerpáte inspiraci do výuky a podíváte se, jak s technologiemi pracují Vaši kolegové ze základních a středních škol. Představí se vám projekty se zaměřením na rozvoj digitální gramotnosti a informatického myšlení, projekty zaměřené na zavádění technologií do výuky na školách a na sdílení zkušeností pedagogů. Zástupci firem a institucí názorně předvedou, jak co nejlépe využít potenciál, který digitální technologie do vzdělávání vnáší. Těšit se můžete na již zavedené firmy i na start-upy zabývající se vzdělávacími technologiemi. Lepší představu o náplni akce získáte z pozvánky a z programu. Podrobnosti o tom, co přesně letošní ročník nabízí, najdete v newsletteru.

...
Od Monika Pittnerová dne 12.12.2018 11:08


Dne 7. 12. 2018 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnil workshop k tématu rozvoj čtenářské gramotnosti s názvem „Čtením a psaním ke kritickému myšlení“. Program byl zaměřen zejména na pedagogy středních škol a víceletých gymnázií, ale nebyli opomenuti ani zástupci základních škol, pedagogických a vzdělávacích institucí, představitelé univerzit a odborná veřejnost. Workshop se konal od 10:00 do 15:00 hod pod vedením zkušené pedagožky a autorky odborných monografií Mgr. Petry Bubeníčkové, Ph.D. z Univerzity Hradec Králové.

 

Dopolední část workshopu byla zaměřena na podporu čtenářské gramotnosti pomocí komplexního vzdělávacího programu RWCT, který prostřednictvím praktických technik a metod pomáhá rozvíjet tvořivé, intuitivní a nezávislé myšlení. Během celé doby účastníci aktivně využívali možnost diskuse. Zaznělo také téma problematiky fake news a vyhledávání informací v souvislosti s podporou...
Od Monika Pittnerová dne 10.12.2018 12:31
 

Dne 5. 12. 2018 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnila odborná konference platforem „Rozvoj osobnosti“ a „Vzdělávání pro všechny“ s názvem „STAGES – NOVÁ METODA VZDĚLÁVÁNÍ“. Program byl zaměřen zejména na pedagogy základních škol a víceletých gymnázií, pedagogické a vzdělávací instituce, představitele univerzit a odbornou veřejnost. Konference byla zahájena v 8:30 a ukončena byla ve 12:30. První polovina konference byla zaměřena spíše teoreticky, druhá část byla převážně praktická.

Úvodní slova pronesl náměstek hejtmana, řízení rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa a následně se slova ujal ředitel Libereckého podnikatelského inkubátoru Philipp Roden. Následoval výstup izraelského pedagoga a experta na rozvoj talentu Ophera Brayera, který shrnul současné trendy ve vzdělávání s návazností na metodu Stages. V této části se pro lepší porozumění zapojila překladatelka....
Od Iva Krupauerová dne 27.11.2018 16:05

Zajímáte se o geologii?

Hledáte inspiraci, jak se s ní zajímavě vypořádat ve výuce?

Nebo byste prostě rádi potkali další geologické nadšence?

 

Pak sledujte webové stránky projektů GECON!

Česko-polský i česko-německý GECON nabízejí řadu aktivit (konference, terénní workshopy, letní školy ...) zaměřených na setkávání, výměnu znalostí a `know how`. Stačí se vždy včas přihlásit a zážitky jsou zaručeny!

Jedním z českých partnerů projektu je Technická univerzita v Liberci, takže třeba potkáte i známé tváře...

 

Od Monika Pittnerová dne 12.11.2018 13:06
Rádi bychom Vás jménem realizačního týmu projektu Strategické plánování rozvoje vzdělávací soustavy Libereckého kraje („KAP LK“) pozvali na setkání platformy „Rozvoj kompetencí“, které je zaměřeno na klíčové téma „Čtenářská gramotnost“.

Dne 7. 12. 2018 jsme pro Vás připravili workshop s názvem „Čtením a psaním ke kritickému myšlení“.

 

Dopolední část workshopu je zaměřena na podporu čtenářské gramotnosti pomocí komplexního vzdělávacího programu RWCT, který prostřednictvím praktických technik a metod pomáhá rozvíjet tvořivé, intuitivní a nezávislé myšlení. Zazní také téma problematiky fake news a vyhledávání informací v souvislosti s podporou kritického myšlení.

Odpolední blok je věnován propojování literatury a ostatních předmětů pomocí literárně kulturní mapy. V závěru zazní tipy na webové stránky s nabídkou nové literatury v young adult edici.

 

Setkání se uskuteční v budově Krajského úřadu...
Od Daniel Blaškovič dne 25.9.2018 14:01
 

Vážení přátelé společenských her, Je mi velkou ctí vás opět pozvat na jedinečný festival HOPEcon 2018. Letošní téma bude ve stylu RETRO! Čeká vás opět mnoho desítek her k volnému hraní, spousty soutěží o zajímavé ceny, 3D tiskárny a Jakub Čermák s wargammingem. Letos budeme spolupracovat se Severočeským muzeem, které pro vás připravilo výstavu v retro stylu a Krajskou vědeckou knihovnou, která bude mít speciální program pro děti ze škol. Přijďte si užít mnoho zábavy! Festival je pro veškeré věkové kategorie!

 

ŠKOLNÍ PROGRAM Na festivalu je připraven program pro základní školy, které se musí přihlásit nejpozději týden dopředu. Program je rozdělen do určitých skupin:

3D tiskárny Výstava RETRO a workshop s muzeem Wargaming s Jakubem Čermákem workshop s knihovnou a v neposladní řadě volné hraní. Termíny na workshopy jsou omezené! Více informací a rezervace na daniel.blaskovic@hopestudio.cz nebo na tel. 603778856 .

Již nyní se na vás těšíme! Daniel...
Od Barbora Umancová dne 6.9.2018 7:54
I v letošním školním roce připravujeme celostátní akci Týden pro inkluzi, která proběhne od 22. do 28. října 2018. Rádi bychom vám připomněli možnost se s vaší školou a žáky také zapojit. Spolu s vámi a desítkami dalších škol, institucí a organizací chceme touto formou podpořit myšlenku společného vzdělávání všech dětí.

A jak se můžete přidat? Vymyslete vlastní aktivitu – může to být součást běžné vyučovací hodiny, můžete vzít žáky na exkurzi nebo třeba zapojit i rodiče. Inspirovat se můžete našimi návrhy. Poté nám o vaší akci dejte vědět formou webového formuláře, tak ji budeme moci zveřejnit v kalendáři a mapě akcí. Pokud se chcete zapojit, ale zatím nevíte přesný termín a program, potvrďte nám prosím vaši účast jen stručnou odpovědí na e-mail barbora.umancova@rytmus.org,...