Kategorie příspěvků


 

Prevence nežádoucího chování


RssIcon
Od Jan Molnár dne 5.4.2019 14:09
Organizace MAJÁK opět pořádá spolu s Krajským úřadem Libereckého kraje Kampaň Společně proti kouření.

Letos jde již o desátý ročník, kterým provází motto: "Víš, co vdechuješ?"

Do kampaně se můžete připojit v rámci foto nebo videosoutěže. Fotosoutěž je určena pro jednotlivce, videosoutěž naopak pro celé třídní kolektivy. Pro obě kategorie jsou připraveny hodnotné ceny.

Trvalý odkaz pokračování »
Od Alena Boukalová dne 28.3.2019 20:46

Šance zvířatům, z. s., nabízí semináře pro žáky a studenty ZŠ, SOU a SŠ v Libereckém kraji - vhodné nejen pro zpestření výuky přírodopisu (biologie), občanské nauky apod.

Bližší informace v příloze. Neváhejte, nabídka je omezená!

www.edulk.cz/LinkClick.aspx

 

 

 

Od Eva Hodboďová dne 13.3.2019 14:12
Dne 10. 3. 2019 byl vyhlášen 16. ročník soutěže Svět očima dětí pořádané odborem tisku a public relations Ministerstva vnitra. Cílem preventivně-vzdělávacího projektu je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z různých oblastí prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí ve věkovém rozpětí 5–16 let. Bližší informace na jsou pro zájemce k dispozici v propozicích soutěže nebo přímo na stránkách soutěže Svět očima dětí. Soutěžní témata 1. kategorie: MŠ a 1. stupeň ZŠ Témata:    1.  Sportem na OLYMP                   2.  Příroda na prodej 2. kategorie: 2. stupeň ZŠ Témata:     1. Dezinformace                    2. Pomáháme v zahraničí Speciální téma: Novoročenky  

...
Od Petra Krčmářová dne 6.2.2019 10:33
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 5. února 2019 vyhlásilo audiovizuální soutěž pro žáky druhých stupňů základních škol a žáky středních škol na téma „Jak se vypořádat se šikanou“. Cílem je zachytit tento negativní společenský jev přímo očima žáků, a také podpořit mediální gramotnost na školách.Až do poloviny května můžou žáci základních a středních škol posílat svá videa týkající se řešení a potírání šikany na ministerstvo školství. Videa by měla poutavě, zajímavě a názorně vystihnout hlavní zásady metodického pokynu MŠMT k prevenci šikany na školách.

Natočené video by mělo mít maximálně 5 minut včetně případných titulků, přičemž se fantazii při jeho zpracování meze nekladou. Natočit lze jak rozhovor, tak dokumentární snímek, reportáž, anketu, video fejeton nebo také hranou scénku či animaci. Videa a přihlášky je potřeba odeslat do 15. května 2019. 

Více informací k soutěži naleznete na stránkách MŠMT: http://www.msmt.cz/msmt-vyhlasuje-soutez-pro-skolaky-zatocme-s-sikanou

Od Jan Molnár dne 3.1.2019 9:07

Vážení,
rádi bychom vás jménem organizace MAJÁK srdečně pozvali na vzdělávací seminář s názvem Příčiny nárůstu extremismu.

Proběhne ve středu 13. února 2019, v čase 13:00 - 16:00, v Liberci Ruprechticích.
Seminářem provede odborný lektor Radek Hejret.

Podrobnosti najdete na naší webové stránce.
Přihlašovat se můžete na e-mail vzdelavani@majakops.cz - kapacita sálu je omezená.
Po přihlášení dostanete informace o platbě.


Těšíme se na setkání!

 

Mgr. Jan Molnár

vedoucí prevence, MAJÁK o.p.s.

 

Od Jan Slípka dne 23.11.2018 9:47
Nebojte se, žádných padesát kilometrů, ale jen pár stovek metrů od startu do cíle budou muset zdolat nejmenší běžkaři na slavné Jizerské 50. Její program totiž již po dvacáté páté odstartují dětské závody, tzv. Mini Jizerská Pojišťovny VZP.

Jejich součástí můžete být i vy, stačí se včas přihlásit, nabalit svačinu, běžky a teplé oblečení. A pokud by vám náhodou chyběla v šatně pokrývka hlavy, buďte bez obav. Stačí se přihlásit mezi prvními 350 dětmi, a čepici od značky KAMA máte zdarma.

Pokud byste se po závodě chtěli pochlubit svou účastí dalším kamarádům, rodičům či babičce s dědou, není problém. Pro tyhle účely každému závodníkovi dáme v cíli na krk pamětní medaili a elektronický diplom zdarma ke stažení.

Dětské závody Mini Jizerské jsou na programu v pátek 8. února od 10 hodin a jsou rozděleny podle věku do pěti kategorií od benjamínků po starší žáky do 14 let. V každé kategorii se dočkají tři nejlepší chlapci a dívky slavnostního vyhlášení a věcných cen přímo na bedřichovském stadionu.

...
Od Petr Chvojka dne 30.10.2018 11:57
  Vážené kolegyně, vážení kolegové,

zveme Vás a všechny členy Vašeho žákovského parlamentu na další setkání členů žákovských parlamentů základních škol Libereckého kraje, které pořádají Konzultační centra pro žákovské parlamenty při ZŠ a MŠ Raspenava a ZŠ a MŠ Zákupy ve spolupráci s Centrem pro demokratické učení o. s. (Škola pro demokracii) a Libereckým krajem.

Setkání se koná 7. prosince 2018 od 10:00 do 13:00 hodin.

Setkání je opět určeno pro celé žákovské parlamenty (15 – 25 žáků za 1 školu). V rámci programu si společně s odbornicí na propagaci a PR budeme povídat o efektivních možnostech propagace činnosti žákovského parlamentu ve škole i mimo ni. Dále si ukážeme, jak může vypadat ideální schůzka ŽP, v posledním bloku budou pak mít účastníci jedinečnou možnost besedovat s pěti členy Rady Libereckého kraje.

Přesný program najdete na pozvánce.

Od Petra Krčmářová dne 11.9.2018 13:49
Zveřejňujeme nabídku školních projekcí filmu Úsměvy smutných mužů. Film vypráví příběh o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, které se odehrává nejen v léčebně pro závislé na alkoholu, ale i na místech, odkud cesta do ní vedla.

Film vznikl na základě stejnojmenného bestselleru spisovatele Josefa Formánka, se záštitou Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva dopravy, Národní protidrogové centrály a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. Film Úsměvy smutných mužů by se mohl stát účinným prostředkem prevence pití alkoholu u mladistvých, a to z několika důvodů: 

celosvětově srozumitelné společenské téma autentičnost a pravdivost příběhu skvělé herecké výkony porozumění problematice skrze příběh   

Filmová a televizní produkce nabízí nejenom možnost objednat projekci filmu pro studenty, ale také možnost besedy s tvůrci, odborníky a metodiky prevence, která by následovala po projekci. Beseda by mohla b...
Od Barbora Umancová dne 6.9.2018 7:54
I v letošním školním roce připravujeme celostátní akci Týden pro inkluzi, která proběhne od 22. do 28. října 2018. Rádi bychom vám připomněli možnost se s vaší školou a žáky také zapojit. Spolu s vámi a desítkami dalších škol, institucí a organizací chceme touto formou podpořit myšlenku společného vzdělávání všech dětí.

A jak se můžete přidat? Vymyslete vlastní aktivitu – může to být součást běžné vyučovací hodiny, můžete vzít žáky na exkurzi nebo třeba zapojit i rodiče. Inspirovat se můžete našimi návrhy. Poté nám o vaší akci dejte vědět formou webového formuláře, tak ji budeme moci zveřejnit v kalendáři a mapě akcí. Pokud se chcete zapojit, ale zatím nevíte přesný termín a program, potvrďte nám prosím vaši účast jen stručnou odpovědí na e-mail barbora.umancova@rytmus.org,...